VVD_GOES_Gelok

De onderwijsraad lanceert een willekeurig getal en iedereen is overstuur. Terecht, want zo doe je dat niet! Een minimum van honderd leerlingen zou voor het hele platteland in Nederland gevolgen hebben. Het zou slimmer zijn eerst eens met mogelijkheden, voorstellen en daadwerkelijke regelingen te komen voordat men met getallen komt. Ik zie het dan ook eerder een opzet naar een maatschappelijke discussie over “Onderwijs in de toekomst met minder leerlingen” dan een vast getal.

De Kattenschulp (openbare basisschool) gaat fuseren met de Stamperiusschool in Wilhelminadorp. Er is geen keuze meer. Het leerlingenaantal dwingt tot maatregelen. De ouders van de leerlingen hebben zich met hand en tand verzet, ik was diep onder de indruk. En heb mijn persoonlijk en politiek ongenoegen over het gelopen traject niet onder stoelen of banken gestoken. De VVD en alle overige fracties hebben zich hard gemaakt voor een beter overleg met alle betrokken partijen. In de toekomst zullen we alle ontwikkelingen nauwlettend volgen. Nogmaals een compliment voor de strijdlust van de ouders in Kattendijke, het was/is tenslotte jullie school.

Rino Gelok